| Ruler | AMD Ryzen 5 |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Compatibility | Socket AM4 Motherboards |
| Number of Cores | 6 cores |
| The number of flows | 12 |
| CPU frequency | 3800 |
| The volume of the cache l3 | 32768 |
| The code name of the microarchitecture | Matisse |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| PCIe support | PCIe 4.0 |
| Unlocked factor | + |
| Memory type | DDR4: 3200 |
| Max. memory size | 64 |
| Process process | 7 |
| Thermal board | 95 |
| Performance | 18324 |
| Cooling in the kit | Cooler included |
| Compatible cooling systems | Cooler for AM4/AM5 |
| Type of | AMD Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Processors | Processors for AM4 |
| Chipset (North Bridge) | AMD B450 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 128 |
| The minimum memory frequency | 2133 |
| Maximum memory frequency | 3600 |
| Profile support | XMP profile support |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Wi-Fi wireless module | - |
| Bluetooth module | - |
| Sound card | SupremeFX S1220A |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 3 |
| Number PCI-E 16X | 3 |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 2 |
| Number of internal USB 3.1 | 1 |
| Number of slots M.2 | 2 |
| SLI or Crossfire support | 3-way CrossFireX |
| Cha_fan | 3 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| PS/2 connector | + |
| Number of external USB 2.0 | 2 |
| Number of external USB 3.1 | 6 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | - |
| HDMI connector | + |
| DisplayPort connector | + |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | ASUS motherboards (ASUS) |
| RGB Header | 2 x RGB Header |
| Overclocking | + |
| Color | Черный |
| Memory size | 6144 |
| Tire of memory | 192 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce GTX 1660 Super |
| Type of memory | GDDR6 |
| Series | GeForce GTX 16xx |
| The frequency of the graphic nucleus | 1530 |
| The frequency of video memory | 14002 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 12815 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Connectors |
2 x HDMI 2.0b 2 x DisplayPort 1.4 |
| Backlight | RGB-подсветка |
| The number of fans | 2 fans |
| Support for standards | DirectX 12, OpenGL 4.6 |
| Support CUDA | + |
| The length of the video card | 243 |
| The height of the video card | 130 |
| The number of occupied slots | 3 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 450 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin |
| The number of supported monitors | 3 |
| Additional Information |
OC Mode Boost Clock : 1875 MHz Gaming Mode (Default) - GPU Boost Clock : 1845 MHz Auto-Extreme Technology The Axial-tech fan design has a smaller fan hub that makes it easier to use longer blades, and protective ring that increases the reduced air pressure 0dB DirectCU II technology brings the copper heatpipes into direct contact with the die for better cooling |
| Color | Черный |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 16 |
| The number of modules | 2 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3600 |
| Passing capacity | 28 800 |
| CAS LATENCY (CL) | CL18 |
| Tailers scheme | 18-22-22-42 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | XMP profile support |
| Supply voltage | 1.35 |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | -40 to +85 |
| Peculiarities |
Backlight Cooling module |
| Additionally |
Aluminum heat spreader XMP 2.0 support Overclocking series RGB lighting |
| Color | Черный |
| RAM status | New |
| Form factor | ATX |
| Power | 650 |
| Fan | 135 |
| Efficiency (certificate 80 plus) | Gold |
| Power factor correction (PFC) | active |
| +5V | 20 |
| +3.3V | 20 |
| +12V1 | 54 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 3 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 4 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin, 8+8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 3 |
| Number of SATA connectors | 8 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 160 x 150 x 86 |
| The weight | 1.75 |
| Unfastened cables | + |
| Backlight | + |
| Cracking protection | + |
| Status PSU | New |
| Additionally |
Safety OVP (Over Voltage Protection) OPP (Overload Protection) OCP (Overload protection for any of the outputs of the unit individually) SCP (Protection short-circuit) OTP (Overheat protection) Off-load operation |
| LGA1700/LGA1851 | + |
| Compatibility with Intel |
Compatible: LGA1150/1151/1155/1156 LGA2066 LGA2011/2011-3 LGA775 LGA1356/1366 LGA1200 LGA1700 |
| Compatibility with AMD |
Compatible: AM4/AM5 AM2 AM2+ AM3/AM3+/FM1 FM2/FM2+ Not compatible: TR4 TRX4 |
| Diameter | 140 |
| Tower of the tower | Tower |
| Connection | 4 pin PWM |
| Backlight | Без подсветки |
| Fan rotation speed | 500–1000 |
| Maximum TDP | 230 |
| Noise level | 22 |
| Air flow | 55.45 |
| The number of heat pipes | 5 heat pipes |
| Cooler height | 163 |
| The number of fans | 1 вентилятор |
| Resource | 160 000 |
| Radiator material | Aluminum and copper |
| Dimensions | 144.2 x 109.5 x 163 |
| The weight | 864 |
| Cooler status | New |
| Form factor | M.2 2280 |
| Memory size | 1 ТБ |
| Type of memory cells | 3D-NAND |
| Interface | PCIe 3.0 x4 |
| NVME | Support for NVMe protocol |
| Reading speed | 3500 |
| Recording speed | 2800 |
| Recording resource (TBW) | 800 |
| Time -leaning time for refusal | 1.5 million hours |
| Power consumption | 3.3 пт |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Additionally | Support for Advanced Garbage Collection, LDPC Coding, RAID Engine, SMART, DDR3 DRAM Cache technologies |
| Dimensions | 80 x 22 x 3.58 |
| The weight | 8 |
| SSD status | New |
| Equipment | SSD drive |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX EATX Micro-ATX Mini-ITX |
| Backlight | ARGB-подсветка |
| Installed fans (on the front panel) | 3 x 120 |
| Installed fans (on the back panel) | 1 x 120 |
| Total number of installed fans | 4 |
| Additional fans (on the top panel) | 3 x 120/140 |
| Installation AIO (on front panel) | 120/140/240/280/360 |
| Installation AIO (on the top panel) | 120/140/240/280/360 |
| Installation AIO (on the back panel) | 120 |
| The maximum height of the cooler | 170 |
| Additionally | Three pre-installed RGB fans and one non-illuminated |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 2 x 3.5″ internal bays |
| Number 2.5 ″ compartments | 4 x 2.5″ bays |
| The number of expansion slots | 9 expansion slots |
| Ports |
2 x USB 3.0 1 x USB 2.0 1 x headphone port 1 x microphone port |
| The location of the ports | On the top panel |
| The maximum length of the video card | 380 |
| Peculiarities |
Cable management Tempered glass side window |
| Material | SPCC Steel with ABS and glass |
| Front panel design | Transparent |
| Dimensions | 475 x 228 x 492 |
| Dimensions in the package | 537 x 285 x 539 |
| The weight | 9.39 |
| Weight in the package | 10.81 |
| Vinylography support | Vinylography supported |
| Color | Черный |
| Case Status | New |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 23.6″ |
| Permission | 1920x1080 |
| Type of matrix | VA |
| Backlight | W-LED |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Anti-glare |
| Response time | 1 |
| The maximum update frequency | 144 |
| Brightness | 250 |
| Static contrast | 3000:1 |
| Dynamic contrast | 100 000 000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Matrix bitness | 8 bit |
| Pixel size | 0.27156 |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| DCI-P3 | 90 |
| sRGB | 115 |
| Interfaces |
1 x DisplayPort 1.2a 2 x HDMI 1.4b |
| Additional interfaces | 1 x mini-Jack (3.5mm) |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities | Tilt angle adjustment |
| Incline | +20° to -5 |
| Synchronization technology | FreeSync |
| The radius of curvature | 1500R |
| Power Supply | External |
| Power consumption in working mode | 35 |
| Branded technologies |
Low Blue Light Flicker Free Shadow Control |
| Peculiarities |
Edge-to-edge display Curved screen |
| Additionally |
Wide Color Gamut Curved Gaming |
| Equipment |
Monitor HDMI to HDMI cable Power adapter (20V/2.25A) Power cable (C13) |
| Dimensions | 543 x 403 x 192 mm |
| The weight | 3.96 kg |
| Color | Черный |
| Type of | Play mat |
| Surface material | Ткань |
| The material of the base | Резина |
| Dimensions | 437 x 400 |
| Thickness | 3 |
| Peculiarities |
Double-sided surface With Speed surface |
| Additionally | Anti-slip rubber base |
| Color | Черный |
| Type of | full size |
| Connection | Проводное |
| Fastening headphones | headband |
| Type of acoustic design | Closed |
| Purpose | gaming |
| Connection interface | mini-Jack (3.5 mm) |
| Frequency range | 20–20 000 |
| Sensitivity | 96 |
| Nominal resistance | 32 |
| The diameter of the emitter | 40 |
| View | In the winding |
| Submarine to headphones | Unilateral |
| Length | 1.5 |
| Plug | Straight |
| Additionally | Adapter 2 x mini-Jack (3.5 mm), length 0.3 m |
| Fastening | Carried out on the body |
| Frequency range | 100–10 000 |
| Sensitivity | -36 |
| Outnods material | Leatherette |
| Capabilities |
Volume control Turn the microphone on/off |
| Functions and features |
Detachable cable Foldable |
| The weight | 222 |
| Weight in the package | 512 |
| Color | Черный с красным |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии