| Ruler | Intel Core i7 |
| Socket connector (SOCKET) | LGA1151-V2 |
| Compatibility | Motherboards LGA1151-V2 |
| Number of Cores | 8 cores |
| The number of flows | 8 |
| CPU frequency | 3600 |
| The volume of the cache l3 | 12288 |
| The code name of the microarchitecture | Coffee Lake Refresh |
| Series | 9 Gen |
| Microarchitecture | Skylake |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| Unlocked factor | + |
| Memory type | 2666 |
| Max. memory size | 128 |
| Process process | 14 |
| Thermal board | 95 |
| Performance | 17254 |
| Cooling in the kit | Without cooler |
| Compatible cooling systems | Cooler for Socket 1151 |
| Type of | Intel Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | LGA1151-V2 |
| Processors | Processors LGA1151 (Coffee Lake) |
| Chipset (North Bridge) | Intel Z390 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 64 |
| The minimum memory frequency | 2133 |
| Maximum memory frequency | 4266 |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Sound card | Realtek ALC892 |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 4 |
| Number PCI-E 16X | 2 |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 1 |
| Number of internal USB 3.1 | 1 |
| S/PDIF | + |
| Number of slots M.2 | 2 |
| SLI or Crossfire support | Quad CrossFire/2-Way CrossFire |
| SYS_FAN | 3 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| 4-pin | 1 |
| PS/2 connector | + |
| Number of external USB 2.0 | 2 |
| Number of external USB 3.1 | 6 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | - |
| HDMI connector | 1 |
| DisplayPort connector | - |
| RAID controller | 0, 1, 5, 10 |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | Motherboards Gigabyte (Gigabyte) |
| RGB Header | 1 x RGB Header |
| Overclocking | + |
| Peculiarities |
1 x Thunderbolt add-in card connectors TPM 2.0 |
| Color | Черный с серым |
| Memory size | 6144 |
| Tire of memory | 192 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce RTX 2060 |
| Type of memory | GDDR6 |
| Series | GeForce RTX 20xx |
| The frequency of the graphic nucleus | 1755 |
| The frequency of video memory | 14000 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 14098 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| Connectors |
1 x HDMI 2.0b 3 x DisplayPort 1.4 |
| Backlight | Without backlight |
| The number of fans | 2 fans |
| Support for standards | DirectX 12, OpenGL 4.5 |
| Support CUDA | + |
| The length of the video card | 225.65 |
| The height of the video card | 122.02 |
| The number of occupied slots | 2 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 500 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin |
| The number of supported monitors | 4 |
| Color | Черный |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 8 |
| The number of modules | 2 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3200 |
| Passing capacity | 25 600 |
| CAS LATENCY (CL) | CL16 |
| Tailers scheme | 16-18-18 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | XMP profile support |
| Supply voltage | 1.35 |
| Working temperature | 0 to 85 |
| Storage temperature | -55 to +100 |
| Peculiarities | Module cooling |
| Color | Черный |
| Form factor | ATX |
| Power | 850 |
| Fan | 140 |
| Efficiency (certificate 80 plus) | Bronze |
| Power factor correction (PFC) | active |
| +5V | 22 |
| +3.3V | 22 |
| +12V1 | 70.5 |
| -12V | 0.5 |
| +5Vsb | 3 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 6 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin, 8+8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 3 |
| Number of SATA connectors | 9 |
| Number of 4-Pin Floppy connectors | 1 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 160x150x87 |
| Unfastened cables | + |
| Cracking protection | + |
| Status PSU | New |
| Additionally |
Safety OVP (Over Voltage Protection) OPP (Overload Protection) OCP (Overload protection for any of the outputs of the unit individually) SCP (Protection OTP (Overheat Protection) AFC (Automatic Fan Speed Control) SIP (Surge and Surge Protection) UVP (Under Voltage Protection) |
| Compatibility with Intel |
Compatible: LGA1356/1366 LGA1150/1151/1155/1156 LGA2066 LGA2011/ 2011-3 LGA1200 Not compatible: LGA775 |
| Compatibility with AMD |
Compatible: AM4 AM2 AM2+ AM3/AM3+/FM1 FM2/ FM2+ Not compatible: TR4 TRX4 |
| Diameter | 120 |
| Tower of the tower | Tower |
| Connection | 4 pin PWM |
| Backlight | RGB-подсветка |
| Fan rotation speed | 650–2000 |
| Maximum TDP | 150 |
| Noise level | 30 |
| The number of heat pipes | 4 heatpipes |
| Cooler height | 159 |
| The number of fans | 1 вентилятор |
| Resource | 160 000 |
| Input current | 0.16 |
| Power consumption | 1.92 |
| Rated voltage | 12 |
| Peculiarities | speed controller |
| Additionally |
Air pressure 2.0 mm Direct Contact Technology Anti-vibration inserts Adjustable RGB LED fan C10L Wired RGB LED Controller included |
| Radiator material | Aluminum and copper |
| Dimensions | 123 x 158.8 x 79.6 |
| The weight | 870 |
| Form factor | 2.5″ |
| Memory size | 240 GB |
| Type of memory cells | 3D-NAND |
| Interface | SATA III |
| NVME | Without NVMe protocol support |
| Reading speed | 540 |
| Recording speed | 500 |
| Recording resource (TBW) | 80 |
| Time -leaning time for refusal | 1.5 million hours |
| Shock resistance | 1500 |
| Power consumption | 5 W |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | От −40 до +85 |
| Additionally |
Interface transfer rate 600 MB/s TRIM support |
| Dimensions | 100.45 x 69.85 x 7 |
| SSD status | New |
| Equipment | SSD drive |
| Type of | HDD |
| Ruler | Toshiba P300 |
| Form factor | 3.5″ |
| Memory size | 3 TB |
| Interface | SATA III |
| Data transmission speed | 600 |
| Spindle rotation speed | 7200 |
| Clipboard | 64 |
| Noise level | 28 |
| Power consumption | 6.4 |
| Dimensions | 147 x 101.6 x 26.1 |
| The weight | 450 |
| Status HDD | Новый |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX EATX (272 x 305 мм) Micro-ATX Mini-ITX |
| Backlight | ARGB-подсветка |
| Installed fans (on the back panel) | 1 x 120 |
| Total number of installed fans | 1 |
| Additional fans (on the front panel) | 2 x 120 |
| Additional fans (on the top panel) | 2 x 120 |
| Installation AIO (on front panel) | 120/140/240/280 |
| Installation AIO (on the top panel) | 120/140/240/280 |
| Installation AIO (on the back panel) | 120/140 |
| The maximum height of the cooler | 170 |
| Additionally | Installed ARGB fans |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 2 x 3.5″ internal bays |
| Number 2.5 ″ compartments | 2 x 2.5″ bays |
| The number of expansion slots | 7 expansion slots |
| Ports |
2 x USB 3.1 1 x headphone port 1 x microphone port |
| The location of the ports | On the top panel |
| The maximum length of the video card | 360 |
| Peculiarities | Side window tempered glass |
| Additionally | Fan control unit |
| Material | Сталь |
| Front panel design | Solid |
| Dimensions | 438 x 210 x 468 |
| The weight | 7.2 |
| Color | Белый |
| Case Status | New |
| Purpose | Для повседневных задач |
| Diagonal | 24″ |
| Permission | 1920x1080 |
| Type of matrix | IPS |
| Backlight | LED |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 5 |
| The maximum update frequency | 75 |
| Brightness | 250 |
| Static contrast | 1000:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| Interfaces |
1 x HDMI 1.4 1 x VGA |
| Vesa | 75x75mm |
| Capabilities | Tilt angle adjustment |
| Incline | from +22° to -2° |
| Synchronization technology | FreeSync |
| Power Supply | External |
| Power consumption in working mode | 25 |
| Power consumption in the off mode | 0.3 |
| Power consumption in standby mode | 0.3 |
| Branded technologies |
Flicker Free MagicBright Eye Saver Mode Eco Saving Plus |
| Peculiarities | Frameless display |
| Additionally |
Temperature range (operation): 10° to 40°C Relative humidity: 20 to 80% |
| Equipment |
Monitor Power cable 1.5 m HDMI cable |
| Dimensions |
539.7 x 425.4 x 236.4 mm (with stand) 539.7 x 321.3 x 49.9 mm (without stand) |
| Dimensions in the package | 610 x 150 x 390 |
| The weight |
3.4 kg (with stand) 2.8 kg (without stand) |
| Weight in the package | 4.8 |
| Color | Black with silver |
| Type of | Membrane |
| Form factor | full size |
| Purpose | Для гейминга |
| Connection | Проводное |
| Connection interface | USB |
| Keyboard layout | English and Russian layouts |
| The length of the wire | 1.8 |
| The total number of keys | 104 keys |
| Key resource | 10 млн нажатий |
| Backlight | RGB-подсветка |
| Features of keys | Island type keys |
| Availability | Palm rest |
| Additionally |
backlight colors Braided cable Gold-plated USB connector Press feedback Additional functions open by pressing the Fn key Ukrainian and Russian keyboard layout |
| Material | Пластик |
| Dimensions | 452 x 201 x 18 |
| The weight | 620 |
| Color | Черный |
| Type of mouse | Optical (LED) |
| Purpose | For gaming |
| Connection | Wired |
| Connection interface | USB |
| Maximum sensitivity | 8000 |
| The number of buttons | 6 buttons |
| The number of programmable buttons | 6 programmable buttons |
| The length of the wire | 2.1 |
| Food | From USB port |
| Mouse response time | 1 |
| The frequency of the survey | 1000 |
| Functional | Switching dpi |
| Peculiarities |
Housing backlight Programmable keys Internal memory |
| Additionally | RGB lighting with Lightsync technology |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 116.6 x 62.15 x 38.2 |
| The weight | 85 |
| Color | Black |
| Type of | Play mat |
| Surface material | Ткань |
| The material of the base | Резина |
| Dimensions | 450 x 400 |
| Thickness | 3.45 |
| Peculiarities |
Edge stitching With Speed surface |
| Additionally | Anti-slip rubber base |
| Color | Черный |
| Type of | full size |
| Connection | Проводное |
| Fastening headphones | headband |
| Type of acoustic design | Closed |
| Purpose | gaming |
| Connection interface | mini-Jack (3.5 mm) |
| Frequency range | 13–27 000 |
| Sensitivity | 98 |
| Nominal resistance | 65 |
| View | In the winding |
| Submarine to headphones | Unilateral |
| Length | 1.3 |
| Plug | Straight |
| Additionally | Second cable 2 m |
| Fastening | Carried out on the body |
| Frequency range | 50–18 000 |
| Sensitivity | -43 |
| Outnods material | Leatherette |
| Capabilities | Volume control |
| Functions and features |
Detachable microphone Two cables included |
| The weight | 336 |
| Color | Черный с красным |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии