| Ruler | AMD Ryzen 7 |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Compatibility | Socket AM4 Motherboards |
| Number of Cores | 8 cores |
| The number of flows | 16 |
| CPU frequency | 3400 |
| Maximum clock frequency | 4600 |
| The volume of the cache l3 | 32768 |
| The code name of the microarchitecture | Vermeer |
| Series | Ryzen 5 |
| Microarchitecture | Zen 3 |
| The name of the graphic nucleus | No integrated graphics |
| PCIe support | PCIe 4.0 |
| Unlocked factor | + |
| Memory type | DDR4: 3200 |
| Max. memory size | 128 |
| Process process | 7 |
| Thermal board | 65 |
| Performance | 26816 |
| Cooling in the kit | Without cooler |
| Compatible cooling systems | Cooler for AM4/AM5 |
| Processor status | New |
| Type of | AMD Motherboards |
| Socket connector (SOCKET) | AM4 |
| Processors | Processors for AM4 |
| Supported processors | List of supported processors |
| Chipset (North Bridge) | AMD B550 |
| Type of memory | DDR4 DIMM |
| Compatible RAM | DDR4 for PC |
| Number of memory slots | 4 |
| TOMAL CHANNals | 2 |
| Max. memory size | 128 |
| The minimum memory frequency | 2667 |
| Maximum memory frequency | 4866 |
| Profile support | XMP profile support |
| Network adapter (LAN) | 1000 Mbps |
| Wi-Fi wireless module | Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac) |
| Bluetooth module | 5.0 |
| Sound card | Realtek ALC897 |
| Sound scheme | 7.1 |
| The number of Sata III | 6 |
| Number PCI-E 1x | 1 |
| Number PCI-E 16X | 2 |
| Support PCI-E 16X V3.0 | + |
| Support PCI-E 16X V4.0 | + |
| Number of internal USB 2.0 | 4 |
| Number of internal USB 3.2 | 1 |
| Number of internal USB Type-C | 1 |
| Number of slots M.2 | 2 |
| M.2 PCIe 3.0 support | + |
| M.2 PCIe 4.0 support | + |
| SYS_FAN | 6 |
| 24-pin | 1 |
| 8-pin | 1 |
| PS/2 connector | - |
| Number of external USB 2.0 | 4 |
| Number of external USB 3.2 | 3 |
| Top external USB Type-C | 1 |
| VGA connector | - |
| DVI-D connector | - |
| HDMI connector | + |
| DisplayPort connector | + |
| Form factor | ATX |
| Compatibility with the body | ATX chassis |
| Brand | Motherboards MSI (MSI) |
| RGB Header | 1 x RGB Header + 2 x Addressable header |
| Overclocking | + |
| Color | Черный с серым |
| Motherboard status | New |
| Computers | ПК на GeForce RTX 5060 Ti |
| Memory size | 16384 |
| Tire of memory | 128 |
| Graphic processor | NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti |
| Type of memory | GDDR7 |
| Series | GeForce RTX 50xx |
| The frequency of the graphic nucleus | 2617 |
| The frequency of video memory | 28000 |
| Maximum resolution | 7680x4320 |
| Performance | 22843 |
| The processor family | NVIDIA |
| Interface | PCI Express 5.0 |
| Connectors |
1 x HDMI 2.1b 3 x DisplayPort 2.1b |
| Backlight | Without backlight |
| The number of fans | 2 fans |
| Support for standards | DirectX 12 API, OpenGL 4.6 |
| Support CUDA | + |
| The number of cuda nuclei | 4608 |
| The length of the video card | 215 |
| The height of the video card | 122 |
| The number of occupied slots | 3 |
| The need for additional nutrition | + |
| Recommended power power supply | 650 |
| Connector add. Nutrition | 8 pin |
| The number of supported monitors | 4 |
| Additional Information |
Based on NVIDIA Blackwell architecture and DLSS 4 WINDFORCE cooling system Hawk fan |
| Color | Черный |
| Type of | DDR4 |
| Purpose | For PC |
| The volume of one module | 16 |
| The number of modules | 2 |
| Form factor | DIMM |
| Frequency | 3600 |
| Passing capacity | 28 800 |
| CAS LATENCY (CL) | CL18 |
| Tailers scheme | 18-22-22-42 |
| ECC memory | No ECC support |
| XMP | Without XMP profile support |
| AMD EXPO | Without AMD EXPO profile support |
| Supply voltage | 1.35 |
| Peculiarities | Module cooling |
| Additionally | Aluminum heat sink |
| Color | Черный |
| RAM status | New |
| Form factor | ATX |
| Power | 750 |
| Fan | 135 |
| Efficiency (certificate 80 plus) | Gold |
| Power factor correction (PFC) | active |
| +5V | 20 |
| +3.3V | 20 |
| +12V1 | 62.5 |
| -12V | 0.3 |
| +5Vsb | 3.6 |
| Connection to the motherboard | 20+4 pin |
| Connection to video cards | 6+2-pin 4 шт., 16-pin 1 шт. |
| The processor power | 4 pin, 8 pin, 8+4 pin, 8+8 pin |
| Number connectors 4-Pin Molex | 3 |
| Number of SATA connectors | 8 |
| Color | Черный |
| Dimensions | 150 x 150 x 85 |
| The weight | 1.96 |
| Unfastened cables | + |
| Cracking protection | + |
| Status PSU | New |
| Additionally |
Security AFC - (Automatic fan speed control) OPP - (Overload protection by total power on all channels) OTP - (Overheat protection) OVP – (Over Voltage Protection) SCP – (Short Circuit Protection) SIP – (Surge and Surge Protection) UVP – (Line Under Voltage Protection) |
| LGA1700/LGA1851 | + |
| Compatibility with Intel |
Compatible: LGA1150/1151/1155/1156 LGA1200 LGA1700 LGA1851 Not compatible: LGA2066 LGA2011/2011-3 LGA775 LGA1356/1366 |
| Compatibility with AMD |
Compatible: AM4/AM5 Not compatible: AM1 AM2 AM2+ AM3/AM3+/FM1 FM2/FM3 TR4 TRX4 |
| Diameter | 120 |
| Tower of the tower | Tower |
| Connection | 4 pin PWM |
| Backlight | Без подсветки |
| Type of bearing | Hydrodynamic bearing |
| Fan rotation speed | 1500 |
| Maximum TDP | 225 |
| Noise level | 25.6 |
| Air flow | 66.17 |
| The number of heat pipes | 4 heatpipes |
| The diameter of the heat pipes | 6 |
| Cooler height | 154 |
| The number of fans | 1 вентилятор |
| Input current | 0.2 |
| Power consumption | 2.4 |
| Rated voltage | 12 |
| Peculiarities | speed controller |
| Additionally | Air pressure 1.53 mm H2O |
| Material of heat tubes | Copper |
| Radiator material | Алюминий |
| Dimensions | 120 x 46 x 154 |
| The weight | 660 |
| Cooler status | New |
| Fan housing color | Черный |
| The color of the impeller | Черный |
| Form factor | M.2 2280 |
| Memory size | 512 GB |
| Type of memory cells | 3D-NAND TLC |
| Interface | PCIe 3.0 x4 |
| NVME | Support for NVMe protocol |
| Reading speed | 1800 |
| Recording speed | 1500 |
| Time -leaning time for refusal | 1.5 million hours |
| Working temperature | От 0 до 70 |
| Storage temperature | От −40 до +85 |
| Dimensions | 22 x 3.5 x 80 |
| The weight | 8 |
| Type of | HDD |
| Ruler | Seagate BarraCuda |
| Form factor | 3.5″ |
| Memory size | 2 TB |
| The number of plates | 1 plate |
| Interface | SATA III |
| Data transmission speed | 600 |
| Spindle rotation speed | 7200 |
| Clipboard | 256 |
| Power consumption | 4.3 |
| Dimensions | 101.6 x 20.2 x 146.99 |
| The weight | 415 |
| Status HDD | Новый |
| Type of | Midi tower |
| Form factor of the motherboard |
ATX Micro-ATX ITX |
| Backlight | Без подсветки |
| Total number of installed fans | 0 |
| Additional fans (on the front panel) | 3 x 120 / 2 x 140 |
| Additional fans (on the top panel) | 2 x 120 / 2 x 140 |
| Additional fans (on the back panel) | 1 x 120 |
| Installation AIO (on front panel) | 240/360 |
| Installation AIO (on the top panel) | 240 |
| Installation AIO (on the back panel) | 120 |
| The maximum height of the cooler | 175 |
| The presence of a power supply | Case without PSU |
| The location of the compartment for BP | Bottom position of the PSU bay |
| The maximum length of the BP | 170 |
| Number 3.5 ″ internal compartments | 2 x 3.5″ internal bays |
| Number 2.5 ″ compartments | 2 x 2.5″ bays |
| The number of expansion slots | 7 expansion slots |
| Ports |
1 x USB 3.0 2 x USB 1.0 1 x Headphone Port 1 x Microphone Port |
| The location of the ports | On the top panel |
| The maximum length of the video card | 330 |
| Peculiarities | Side window tempered glass |
| Additionally | Magnetic filters |
| Material | SPCC Steel with ABS and glass |
| Front panel design | Airflow-Mesh |
| Glass thickness | 3 |
| Wall thickness | 0.45 |
| Dimensions | 463 x 367 x 216 |
| The weight | 4.6 |
| Color | Черный |
| Case Status | New |
| Purpose | Для гейминга |
| Diagonal | 27″ |
| Permission | 2560x1440 |
| Type of matrix | IPS |
| Backlight | LED |
| The ratio of the parties | 16:9 |
| Coating | Matte |
| Response time | 0.3 |
| The maximum update frequency | 165 |
| Brightness | 300 |
| Static contrast | 1500:1 |
| Color rendering | 16.7 million |
| Pixel size | 0.2331 |
| Horizontal viewing angle | 178° |
| Vertical viewing angle | 178° |
| DCI-P3 | 90 |
| sRGB | 120 |
| Interfaces |
2 x HDMI 2.0 1 x DisplayPort 1.4 |
| Additional interfaces | 1 x mini-Jack (3.5mm) |
| Vesa | 100x100mm |
| Capabilities | Tilt angle adjustment |
| Incline | from +23° to -6 |
| Synchronization technology |
FreeSync G-Sync |
| Power Supply | built-in |
| Power consumption in working mode | 45 |
| Power consumption in the off mode | 0.3 |
| Power consumption in standby mode | 0.5 |
| Branded technologies |
Flicker Free Low Blue Light Trace Free Technology GameVisual GamePlus Extreme Low Motion Blur GameFast Input technology Shadow Boost |
| Peculiarities |
HDR10 Full-edge display Built-in speakers |
| Dynamics | 2 x 2 |
| Additionally | Kensington lock support |
| Equipment |
Monitor Power cable DisplayPort cable |
| Dimensions |
615 x 453 x 193 mm (with stand) 615 x 369 x 59 mm (without stand) |
| Dimensions in the package | 680 x 450 x 171 |
| The weight |
4.7 kg (with stand) 3.9 kg (without stand) |
| Weight in the package | 6.52 |
| Color | Черный |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии