| Application |
Internal video surveillance External video surveillance |
| Installation options |
Wall-mounted Ceiling-mounted On a pole |
| Connection type | Wired |
| View | Цилиндрическая |
| Execution | неповоротная |
| Sensor (type of matrix) | 1/2.8" CMOS |
| Lens | Fixed |
| Focal length | 2.8 mm |
| Resolution of the shooting | 1920х1080 |
| Video resolution |
1920x1080 1280x960 1280x720 704x576/704x480 640x480 352x288/352x240 |
| Matrix resolution | 2 МП |
| Video format | H.265/H.264/H.264H/H.264B/MJPEG |
| Frame frequency | 30 |
| Minimum lighting | 0.01 lux (F2.0), B/W: 0 lux with IR |
| Day/Night mode | + |
| Night shooting | + |
| IR backlight | до 30 м |
| IK filter | + |
| Thermal imager | - |
| Horizontally | 101 |
| Vertically | 54 |
| Diagonally | 119 |
| Connection type | LAN |
| Network interface | RJ-45 (10/100 Base-T) |
| Network protocols | IPv4, IPv6, HTTP, TCP, UDP, ARP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, SMTP, FTP, DHCP, DNS, DDNS, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, P2P |
| Smart event |
Motion detection People detection |
| Ordinary event | Motion detection |
| Working temperature | -40 °C ~ +60 °С |
| Dust | IP67 |
| Building material | Металл, Пластик |
| Power supply type |
Power Adapter POE |
| Food | 12 VDC/PoE (802.3af) |
| Power consumption | 4.2 |
| Additionally |
ROM — 16 MB RAM — 64 MB Control software — Smart PSS Lite; DSS; DMSS; DoLynk Care Number of LEDs — 1 (IR LED) Pan/Tilt/Rotation Range — Horizontal: 0°–360°, Vertical: 0°–90°, Rotation: 0°–360° Mounting type — M12 Minimum focus distance — 0.6 m Object surveillance — 18 m Object recognition — 9 m Object identification — 4 m DWDR BLC, HLC Noise reduction — 3D NR Compatibility — ONVIF (Profile S & Profile T); CGI Anomaly detection: motion detection, video system tampering attempts, network disconnection, IP address conflict, unauthorized access |
| Equipment |
Camera Mounting kit User manual |
| Dimensions | 162.6 x 70 x 70 |
| The weight | 220 |
Comments (0)
Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии